הדמיית בתים

הדמיית בתים

עוד לפני שנסביר את זה לעומק, לבטח אתם כבר מבינים מדוע הדמיית בתים הוא דבר חיובי שנותן מענה לצורך אמיתי. הדמיה כזו מאפשרת לנו להשיג מספר מטרות במספר מצבים, שהעיקריים שבהם הוא הדמיה של בית קיים לקראת מכירה, שיפוץ או תהליך של עיצוב פנים, וכן הדמיה של בית שטרם נבנה, עוד בשלבי התכנון שלו. בשני המקרים הללו, כמו גם באחרים, ההדמיה מסייעת לראות את הבית הסופי עוד לפני שנעשתה בו פעולה אחת. יכולת זו מאפשרת לתכנן טוב ונכון יותר את הבית, ומאפשרת להימנע מתקלות, ליקויי בנייה וחוסר שביעות רצון מהתוצאה הסופית. הדבר החשוב לזכור הוא שגם הדמיה תלת ממדית היא רק כלי, ואם לא משתמשים בו נכון, לא ניתן להפיק ממנו את היתרונות החשובים שהוא מספק.

 

הדמיית בתים – מה כן ומה לא עושים עם זה?

רק מעצם שמיעת המונח "הדמיית בתים" ניצת הדמיון לגבי האפשרויות העומדות בפנינו. עם טכנולוגיה כזאת נוכל לעצב את הבית על גבי המחשב, לבחור כיורים, ארונות, פריטי ריהוט ופריטי עיצוב שונים ולהציג אותם בתלת מימד על גבי המחשב כדי לראות כיצד ייראה הבית שלנו בסופו של דבר. העניין הוא שהדמיית בתים אינה מיועדת לכך, וגם לא באמת אפשר להזין לתוכנה כל פריט שאתם מוצאים בקטלוג כדי לשלב אותו במודל התלת ממדי שאתם בונים.

אם כך, למה משמשת הטכנולוגיה? ובכן, הדמיית בתים הדמיות פנים הוא בראש ובראשונה כלי אדריכלי, המיועד לסייע בתכנון הבית לפני בנייה או שיפוץ. באמצעות תוכנת ההדמיה ניתן לבצע חלוקה פנימית של חדרי הבית, להוסיף ולגרוע חלונות ודלתות, לעצב את חדר האמבטיה והשירותים, להוסיף מרפסת, מחסן או פרגולה ובסך הכל לתכנן את הבית עד לפרטים הקטנים, אבל ברמה האדריכלית בלבד. אפשר גם להוסיף פריטי ריהוט גדולים כמו מיטות, ארונות, ארונות מטבח, סלון וכדומה, אך כפריטים סטנדרטיים המיועדים להעניק לנו תמונה על המראה הכללי שיתקבל במסגרת התכנון האדריכלי, ולא ברמת עיצוב הפנים הפרטני.

 

מי אחראי להזמין את השירות? אתם או האדריכל שלכם?

שירות הדמיית בתים הוא למעשה שירות המבוסס על תוכנת הדמיה, אך דורש גם ידע מקצועי סביב פעולות של מדידה, צילום, הזנת הנתונים לתוכנה ועיבודם לכדי תכנית בנייה סופית. את השירות תוכלו להזמין באופן עצמאי, אך אם אתם עובדים עם אדריכל שפשוט מעדיף את הדרך המסורתית לבניית תכניות בנייה, תוכלו לפנות אליו בבקשה להוסיף הדמיה תלת ממדית של הבית. תוכלו אתם בעצמכם להביא לידיעתו את העובדה כי הוא יכול להזמין את השירות מספק חיצוני גם אם הוא עצמו לא עובד עם הטכנולוגיה הזאת. למה זה חשוב? כי באמצעות מודל התלת מימד תוכלו "לטייל" בתוך הבית שלכם על גבי מסך המחשב, לבחון את כל חלקי התכנית ולקבל החלטות על שינויים ועדכונים שימנעו תקלות בהמשך הדרך.

הדמיית בתים

השארת תגובה