הדמיות פנים

הדמיות פנים

מתכננים את בית החלומות שלכם אבל לא מצליחים לדמיין אותו לפרטי פרטים? אתם יודעים מה השטח הרצוי ומספר החדרים הרצוי, אבל לא מצליחים לדמיין איך לסדר את החלוקה הפנימית של הבית? לאורך כל ההיסטוריה נאלצו אנשים לתכנן ולבנות את ביתם על סמך תכניות דו ממדיות בסיסיות, שבדרך כלל הוכנו על גבי שולחן השרטוטים. בהמשך הדרך, פותחו תוכנות שסייעו לאדריכלים לבצע את השרטוט בעזרת מחשב, וכיום ניתן לבצע הדמיות פנים מלאות באמצעותן ניתן ממש לראות על גבי מסך המחשב את הבית הבנוי בתלת מימד, עוד לפני שהתחיל תהליך הבנייה. הדמיות פנים אלה מאפשרות לכם לבצע שורה של פעולות, לרבות חלוקת הפנים של חדרי השינה, מיקום הסלון וחדר המדרגות, מיקום ותכנון חדרי השירותים והאמבטיה ואפילו עיצוב פנים של הרהיטים ופריטי העיצוב המרכזיים.

 

כיצד מבוצעות הדמיות פנים של מבנה?

כל נושא התכנון האדריכלי קיבל תנופה משמעותית עם פיתוחה של תוכנת אוטוקאד. תוכנה זו אפשרה לאדריכלים לבצע את כל השרטוטים הנדרשים לצורך תכנון מבנה, באמצעות המחשב בלבד. יחד עם זאת, התוצר שידעה תוכנה זו לייצר נותר דו ממדי, ובשורה התחתונה נאלצו אנשים לקבל החלטות מכריעות לגבי תכנון הבית שלהם על פי שרטוט דו ממדי על גבי דף נייר. הדמיות פנים הן למעשה פתרון המאפשר להציג את כל המבנה המתוכנן בצורה תלת ממדית מלאה על גבי מסך המחשב, ולבחון את כל ההיבטים התכנוניים, החל במרחב הכולל, דרך התשתיות ועד הפרטים הקטנים ביותר ברחבי המבנה.

הדמיות פנים אלה מבוצעות באמצעות תוכנות חדשניות המבוססות גם הן על טכנולוגיית אוטוקאד. אל תוך התוכנה מזין האדריכל את כל המידות הנדרשות של כל חלקי המבנה. משם לוקח המחשב את המושכות ובונה דגם תלת ממדי של המבנה, בו ניתן להתרשם משלושת הממדים: גובה, אורך ורוחב של כל חלקי המבנה, ממיקומי החלונות והדלתות, החדרים וכדומה. למעשה, באמצעות התוצר של הדמיות פנים אלה, ניתן ממש לטייל בתוך הבית ולבחון כיצד הוא נראה מכל זווית ומכל נקודת מבט.

 

האם ניתן להשתמש בהדמיות פנים לצורך עיצוב הבית?

התשובה היא בהחלט כן, אם כי לא כל התוכנות בנויות לכך. עיצוב פנים הוא נושא נפרד מאדריכלות, ולכל אחד מהנושאים כדאי להקדיש את תשומת הלב הראויה בשלבים השונים של התכנון והבנייה. באמצעות הדמיות פנים ניתן לשלב במבנה פריטי עיצוב מרכזיים כמו רצפה, חלונות, דלתות, ארונות, מיטות וכדומה, אך תוכנות אלה אינן מיועדות להזין דגמים ספציפיים של כל פריט עיצוב, בכדי לראות את התוצר הסופי. את הנושא של עיצוב הפנים כדאי להשאיר לשלב מאוחר יותר, ולהיעזר בהדמיות פנים לצורך התכנון הכולל של המבנה, תוך התייחסות לפריטים הגדולים והבולטים בלבד. את המיניאטורות יהיה עליכם לתכנן לאחר מכן בסיוע מעצב פנים מקצועי.

 

השארת תגובה