הדמיה אדריכלית מחיר מול רמה מקצועית

הדמיה אדריכלית מחיר מול רמה מקצועית

החלטתם שאתם רוצים לבצע הדמיה אדריכלית עבור הבית החדש שלכם, אבל אתם לא ממש יודעים איפה עושים את זה וכמה זה עולה. הדמיה אדריכלית היא בהחלט שלב חשוב בתהליך התכנון, שלב שבעבר לא היה זמין עבור אנשים הבונים את ביתם החדש, אך כיום יכול כל אחד להזמין את השירות, בין באמצעות האדריכל המבצע ובין באופן עצמאי לחלוטין. באמצעות ההדמיה תוכלו לבחון את כל חלקי הבית ברזולוציה גבוהה מאוד, לזהות ליקויים או בעיות פוטנציאליות ולתקן אותן מראש עוד לפני שהחל תהליך הבנייה. ומה בעניין המחיר? ובכן, בהזמנת הדמיה אדריכלית מחיר הוא אלמנט שיכול להשתנות מאוד בין ספק לספק, ולכן חשוב וכדאי לבצע השוואת מחירים של לפחות שלושה או ארבעה ספקים שונים.

 

כיצד נקבע המחיר עבור הדמיה אדריכלית?

מחירה של הדמיה אדריכלית נקבע על פי פרמטר מאוד פשוט: שטח. בכל הדמיה נבחן השטח הכולל שעבורו יש לערוך את ההדמיה, כולל שטח פנים ושטח חוץ, והחיוב נעשה על פי מטר מרובע. ככל שהשטח יותר גדול, כך דרושה יותר עבודה לעריכת ההדמיה וכך גם המחיר גבוה יותר. בנוסף לכך, עשויות להיות תוספות בגין בתים בעלי מספר קומות וכן בהתאם לרמת הרזולוציה שאליה רוצים לרדת בהדמיה. כך למשל, אם אתם מעוניינים לשלב בהדמיה עבודות גבס כמו הנמכות תקרה ונישות, תהיה לכך תוספת עלות. אחרי שאמרנו את זה, בעריכת הדמיה אדריכלית מחיר הדמיה ממוחשבת עיצוב פנים השירות יכול להשתנות מאוד בהתאם למדיניות התמחור של ספק השירות, ולכן חשוב לבחון מספר ספקים שונים כדי למצוא את הספק המתאים לכם ביותר גם בהיבט המחיר.

 

מדוע המחירים גבוהים ואיך למצוא את המחיר הטוב ביותר?

הדמיה אדריכלית, עד כמה שהיא חשובה ואפקטיבית בתהליך התכנון, אינה מיושמת בצורה נרחבת ולמעשה מסופקת כיום כשירות חיצוני לאדריכלים רבים, שאינם מחזיקים בעצמם בטכנולוגיה. המשמעות היא שרמת התחרות סביב השירות היא נמוכה מאוד, ולכן ניתן למצוא לא מעט ספקי שירות שמנצלים את המצב ומפקיעים מחיר. מן הצד השני, כדי להימנע מספקים אלה יהיה עליכם לערוך השוואת מחירים. כל שאתם צריכים לעשות הוא לאתר שלושה ארבעה ספקים המספקים שירותי הדמיה אדריכלית, ולברר איתם את המחיר למטר מרובע. בשלב הזה כדאי שכבר יהיו אצלכם מספר פרטים ראשוניים לגבי התכנון שלו אתם זקוקים, על מנת שתוכלו לקבל הצעות כמה שיותר מדויקות.

כמו כן, חשוב לברר האם ישנן תוספות מחיר עבור אלמנטים ספציפיים בתהליך התכנון, כך שלא ניתן יהיה "לדחוף" לכם תוספות שונות ומשונות בסוף התהליך מבלי שידעתם על כך מראש. את אותו תהליך יש לעבור מול מספר ספקים שונים, ולזהות את ספק השירות שמציע את האיזון הטוב ביותר בין הדמיה אדריכלית מקצועית ובין מחיר.

השארת תגובה